fbpx

The Blog Single

 • Anneler gününde gidebileceğiniz 5 yer

  1- Strazburg, Fransa

  Gezmek için en uygun zamanı Mayıs (ilkbahar) olan Strazburg hem Almanya hem de Fransa’nın karakteristik özelliklerini taşımasıyla görülmesi gereken yerlerden bir tanesi. Şehri keşfetmek için 2 gününüzü ayırmanız yeterli, yani anneler günü için ideal bir tatil. Annenizle öncelikle şehri tanımak için tekne turlarına katılabilir, güzel sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz. Notre-Dame Katedrali’ni gezdikten sonra hemen yanındaki arkeoloji ve sanat müzesine gidebilirsiniz. Strazburg’un geçmişini yansıtan Küçük Fransa’ya da(Le Petite France) uğramadan olmaz. Annenizle şarap aşığıysanız Colmar Şarap Kasabası da tam size göre. 

  2- Oslo, Norveç

  Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en yaşanılası şehri seçilen Oslo’yu annenizle görmeden olmaz! İnsanların birbirlerine oldukça nazik davrandığı Oslo’da onunla kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Mayıs ayında havanın geç kararmasıyla ayrı bir güzelliği olan Oslo’da 1 700 ve 1800lü yıllardan kalma ağaç evleriyle dolu Damstredet & Telthusbakken’de gezebilirsiniz (https://www.visitoslo.com/en/product/?TLp=181574).  The Royal Palace (parlamento binası), ulusal tiyatro binasının da bulunduğu Karl Johans Gate’e mutlaka gitmelisiniz. 1500 yılından itibaren yerel halkın kültürünü ve yaşayış biçimini turistlere aktarmak için yapılan Norveç Halk Müzesi’ne de uğrayabilirsiniz. Görmeden dönmemeniz gereken bir diğer yer ise Opera Binası. Gezmek için ideal zamanlardan biri olan Mayıs anneler günü için harika bir alternatiftir.

  3- Beyrut, Lübnan

  Muhteşem yemekleri ve kültürüyle vize istemeyen Beyrut’u kesinlikle görmelisiniz. Saint George Maronite Katedrali, Mohammed Al-Amin Mosque, National Museum of Beirut (Beyrut Ulusal Müzesi), Roman Remains (Roma Kalıntıları), Jeita Grotto (Jeitta Mağarası) gezebileceğiniz yerler arasında. Bol yemekli, bol gezmeli bir anneler günü için Beyrut  harika bir şehir.

  4- Atina, Yunanistan

  Hem yakın hem de iki günde keşfedilebilecek bir şehir olan olan Atina anneler günü için ideal bir şehir. Atina’ya gelenlerin ilk uğradığı yer olan Akropolis’le gezinize başlayabilirsiniz. Akropolis’in içinde olan en büyük tapınak Parthenon’u, Dionysos ve Herodes Atticus Tiyatrosu’nu gezdikten sonra annenizle Ermou Caddesi’ne alışverişe gidebilirsiniz. Akşama da Monastiraki Meydanı’nda anneler günü kutlaması için tavernaya gidebilirsiniz. Renkli bir haftasonu ve anneler günü için Atina harika bir şehir.

  5- Paris, Fransa

  Gezilmesi gereken yerler listelerinin en popüler şehri olan Paris, hayatınızdaki en değerli kadını götürebileceğiniz muhteşem bir şehir. Ne demiş Audrey Hepburn ”Paris her zaman iyi bir fikirdir.”. Versay Sarayı, Louvre Müzesini ziyaret edebilir, Şanzelize Bulvarı’nda alışveriş yapabilirsiniz. Shakespeare and Company’den kitabınızı alabilirsiniz. Yorulunca da bir şişe şarabınızı alıp Montmortre’ın çimlerinde keyif yapabilirsiniz. 

0 comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top